Mravenci

Hubení mravenců Hradec Králové

hubimeskudce.cz
TelefonVolejte
+420
608 192 693

Mravenec obecný

Biologie
Mravenci jsou sociální hmyz, žijící ve velkých koloniích, které jsou tvořeny královnou (plodnou samicí), dělnicemi (sterilními samicemi) a samci (hynou po svatebním letu – „rojení“).
Proměna dokonalá: vajíčka kladou na jaře a v létě. Vývoj od vajíčka po dospělce trvá zhruba 2 měsíce. Dělnice žijí 2-3 roky. Královny mohou žít 15 -20 let.
Způsob hubení
Mravence hubíme gelovými požerovými nástrahami, s kterými máme nejlepší zkušenost, nebo bariérovým postřikem, popřípadě kombinací obojího.
Příprava před zásahem
V případě ošetření gelovými nástrahami není třeba žádná speciální příprava. V bytě mohou zůstat děti i domácí mazlíčci.
V případě postřiku je nutné schovat a zakrýt volně položené potraviny, zakrýt akvária, odvést domácí mazlíčky a zhruba na hodinu (do zaschnutí přípravku) je nutné ošetřovaný prostor opustit.

Mravenec faraón

Biologie
V mírném klimatickém pásmu žije výhradně uvnitř budov. V hnízdě žije více královen. Žijí zhruba 1 rok. Dělnice jsou hnědožluté s tmavším koncem zadečku dlouhé cca 2,5 mm. Žijí cca 20 týdnů. Samci jsou o něco větší a mají křídla. Vývoj od vajíčka po dospělce trvá asi 6 týdnů . Jsou všežraví. Šíří se štěpením kolonií. Jednotlivé dělnice nebo samice nejsou schopny založit novou kolonii.
Způsob hubení
Mravence hubíme gelovými požerovými nástrahami.
Příprava před zásahem
V případě ošetření gelovými nástrahami není třeba žádná speciální příprava. V bytě mohou zůstat děti i domácí mazlíčci. Je nutné vyhubit všechny kolonie, tzn. zpřístupnit veškeré prostory a ošetřit všechny bytové jednotky v objektu. Neošetřovat svépomocí spreji proti hmyzu!

Reference

Kontakty

Adresa

Na Úvoze 1227/21

Nový Hradec Králové - Kluky, 500 08 Hradec Králové

Telefon +420 608 192 693
 
HUBÍMEŠKŮDCE.CZ - Lubomír Řehůřek | IČO 662 73 234 | Spisová značka SZ MMHK/046946/2018